کلاس های تئاتر به زبان انگلیسی

استفاده از ابزاری نوین همچون تئاتر با هدف ایجاد فضایی موثر و پویا در امر آموزش به‌طور کلی و بهویژه در آموزش زبان انگلیسی در حال گسترش است. تئاتر یکی از فعالیتهای فرهنگی جامعه است که با به‌کارگیری ابزارهای قدرتمند، ظرافتهای زبانی را به زبانآموز میآموزد و به او این امکان را میدهد که با استفاده از نیروی تخیل و خلاقیت خود دنیای درونیاش را به نمایش بگذارد. زبانآموز نه تنها برای خودش، بلکه به‌عنوان نقش مکمل یا در معرض عموم ایفای نقش میکند، در نتیجه نقش دیگری (نقش مکمل- عموم) اهمیت مییابد. در سالهای اخیر تئاتر جایگاه خاصی داشته است و امروزه در متدهای آموزشی جدید شاهد تمرینهای عملی و اجرایی  در کلاس هستیم. مارسل پروست، نویسنده ی قرن بیست فرانسه، معتقد است حافظه ی بدن نسبت به حافظه ی ذهن قدرت بیشتری در به یادآوری خاطرات گذشته دارد. پروست از حافظه ی بدن برای بازگشت به خاطرات گذشته بهره میبرد که باعث خلاقیت به‌عنوان منبعی برای آفرینش اثر است.

اما ۴ راه برای یادگیری زبان انگلیسی از تئاتر چه روش هایی هستند؟

اگر‌ شما به هنر علاقه دارید، روش های زیادی وجود دارند که شما تفریح مورد علاقه ی خود را به موقعیت یادگیری زبان تبدیل کنید. در هر حال، یادگیری موقعی که در حال سرگرم شدن هستید، لذت بخش تر نیست؟

۱. تفریح خود را به انگلیسی توصیف کنید

اگر شما عاشق تئاتر رفتن هستید، به شخصی درباره ی آن بگویید! استفاده از تفریحات و علاقه هایتان وقتی دایره ی لغات انگیسی خود را افزایش می‌ دهید، سطح بالایی از انگیزه را برای شما فراهم می کند. اول، تفاوت بین زمان ها را تشخیص دهید، با توصیف این که آیا شما ‘به تئاتر می روید’ (زمان حال)، ‘به تئاتر رفتید’‌(زمان گذشته)، یا ‘به تئاتر خواهید رفت’ (زمان آینده). سپس جملات خود را با اضافه کردن جزئیات بیش تر گسترش دهید:

‘I like to go to the theatre at the weekend’; ‘I went to the theatre with my mother’; ‘I like to see musicals at the theatre’.

حالا همه ی چیزهای شگفت آور و رنگی ‌درباره ی تئاتر را استفاده کنید تا نمایش هایی را که تماشا می کنید، موسیقی را که می شنوید و داستان هایی را که تجربه می کنید، توصیف کنید. همان طور که شما با انواع لغاتی که بارها استفاده می‌کنید، بیش تر آشنا می شوید، باید متوجه شوید که اعتماد به نفستان به اوج می رود.

۲. تئاترهایی به زبان انگلیسی تماشا کنید

وقتی شما احساس کنید که زبان انگلیسی را خوب متوجه می شوید، سعی کنید تئاتر یا برنامه ای که به زبان انگلیسی است را تماشا کنید.  ما می دانیم که این ها بیش تر از سرگرمی را برایتان فراهم می کنند- و تئاتر هم مشابه همین است. غوطه ور کردن خود در تولیدات به زبان انگلیسی وقتی که می خواهید دایره ی لغات خود را افزایش دهید کمک بسیار بزرگی برای شما است. گوش کردن به مکالمات بین شخصیت ها و فهمیدن ارتباط  آن ها روش خوبی برای داشتن دیدگاهی جدید برای ابراز خودتان به زبان انگلیسی است. شاید بهتر است با نمایش نامه های کوتاه شروع کنید و به نمایش نامه ها یا موزیکال های بلند تر برسید. یا اگر شما علاقه ی مخصوصی دارید، مثل آهنگ های Abba، می توانید برنامه ای را تماشا کنید که به آن مرتبط است- مثل Mamma Mia!- همان طور که شما احتمالا از قبل با لغات و زبان استفاده شده ی آن آشنا هستید.

۳- تلاش کنید برای خود بازی کنید

اگر تصور حضور خود بر صحنه را دارید می‌توانید تعدادی از دوستان زبان‌آموز خود را جمع کرده و از تئاتر بعنوان یک راه فوق‌العاده برای تمرین انگلیسی در هنگام اجرای خود استفاده کنید. با خواندن و یادگیرفتن نمایشنامه در ابتدا می‌توانید با کلمات جدید و تلفظ آن‌ها بیشتر آشنا شوید. می‌توانید درباره‌ی تقریباً هر موضوعی یک نمایش اجرا کنید بنابراین ساده شروع کنید مثلاً دوستتان در در یک کافه ببینید یا یک حیوان خانگی جدید بخرید. شرکت در یک مکالمه‌ی انگلیسی به شما اعتماد بنفس استفاده از زبان در هر موقعیتی را می‌دهد.  وقتی اعتماد به نفس پیدا کردید، می توانید خودتان نمایش نامه بنویسید، که به منزله ی تمرین نوشتن است، یا حتی بدیهه گویی را امتحان کنید. این جا جایی است که شما یک موضوع دارید، اما خطوط نمایش نامه همان طور که جلو می روید، ساخته می شوند- شما باید سریع فکر کنید، اما ما مطمئن هستیم که دوستان زبان آموز شما با سعی و جدیت ملحق می شوند و به شما کمک می کنند!

۴. از طریق تئاتر با افراد جدید آشنا شوید

حالا شما می‌توانید از تفریح خود برای ملاقات با افراد مدید استفاده کنید، و به شما این شانس را می دهد که انگلیسی خود را منظم تر تمرین کنید. آشنایی با افراد جدید نه تنها‌ موقعیت های بیش تری را برای استفاده از لغات متنوع تر برایتان فراهم می کند، بلکه اعتماد به نفس شما را حتی بیش تر تقویت می کند و به شما کمک می‌کند با بقیه بهتر کار کنید. خیلی از مهارت هایی که شما خواهید آموخت، قابل انتقال است. برای مثال، اگر شما دارید یاد می گیرید که عضوی از یک تیم باشید تا یک تئاتر آماتور تولید کنید، در محل کارتان هم به شما کمک می کند.

با در نظر گرفتن اصول فوق موسسه آسمان مفتخر به برگزاری کلاسهای تئاتر با اساتید مجرب و متخصص در این رشته میباشد. شایان ذکر است که برای بزرگسالان علاقه مند این کلاسها با قول اجرا میباشد.

تماس با ما

  • تهران ، خیابان امام خمینی ، خیابان شیخ هادی ، کوچه عرب ، پلاک 8
  • 66709925 - 66735846
  • 66735846
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • Skylgeacademy 

گالری تصاویر

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا